Telefon: +420 722 934 225
Email: info@maliri-global.cz

Benátský štuk

Dopřejte Vašemu interiéru opravdový styl - i stěna může být potěchou pro oko. Benátský štuk bezpochyby patří mezi designově nejvytříbenější interiérově štuky. Provádíme benátské štuky v nejrůznějších barvách a provedeních.

Co je benátský štuk?

benátský štuk

Tento typ štuku je velice elegantní vizuální imitace mramoru. Tato technika je již známa od starověkého říma a svého rozmachu dosáhla v Benátkách během renesance.

S postupem času byl benátský štuk inovován a v dnešní době díky akrylátové složce má nejen jedinečnou lesklost, schopnost prosvětlit místnost, ale lze s ním i napodobovat nejen mramor (například beton či kov).

Kde se benátský štuk používá?

Benátský štuk je velmi reprezentativním dekorací interiéru, zejména pro prostory, kde se scházejí lidé a je vhodné zapůsobit (recepce, konferenční místnosti, kanceláře) a dále v obytných místnostech, ve kterých většina z nás tráví mnoho volného času - obývací pokoje, ložnice a velmi efektivně vypadá taktéž benátský štuk v koupelně.

Benátský štuk v obývacím pokoji Benátský štuk ve vstupní hale Benátský štuk se hodí skvěle i do koupelny

Benátský štuk do koupelny

Benátský štuk ve voskové či lakované úpravě svého povrchu je vhodný i do koupelny nebo toalety. Sám osobě tvoří voděodolný povrch, nevytváří spáry a dobře odolová dlouhodobé vlhkosti. Rádi bychom zmínili, že při výběru benátského štuku do koupelny by štuk neměl být v dlouhodobém přímém kontaktu s vodou.

Cena benátského štuku

Sama cena benátského štuku je většinou závislá na typu štuku, velikosti plochy, samotné zručnosti a zkušenosti štukatéra. Malíři Global jsou v této oblasti kvalifikováni certifikátem Oikos - italské štukatérské styly.

Pokud chcete zvé známé, spolupracovníky či obchodní společníky přivítat v elegantním a působném prostředí - jsme to pro Vás ti praví.